Dashnorja e ushqimit të shpejtë Sarah Bell, 19 vjeç, tani refuzoi të vishë bikini - por kjo ndryshon kur ajo hoqi zakonin dhe ajo e përditshme të pirjes dhe humbi 30 kg


Ashtu si shumica e adoleshentëve, Sarah Bell e donte ushqimin e shpejtë. Dieta e saj është e zakonshme që përdoret nga McDonald's, KFC, pako për të bërë rostiçeri me qebap dhe vakte e stacioneve të shërbimit që shpesh bëni për të linin atje për të gjetur dhe plotësuar.

Në krye të kësaj veçse ka një zakon shumë të shtrenjtë Red Bull duke harxhuar rreth 105 dollarë në javë, duke pirë tre shishe 330 ml në ditë me 5 dollarë shishja dhe energji shumë kafene.

"Unë jam duke përdorur një shumë të sëmundjes me Red Bull", 19-vjeçar për news.com.au.

"Unë gjithashtu nuk mund t'i bëj ata edhe për një ushqim të yndyrshëm.

“Unë kisha ushqim të skuqur në stacion të servisit për mëngjes, bëja çdo herë të lehtë në gurët e patates dhe lëng mishi dhe vakte të mëdha me Coke sa herë që doja.

"Nuk po haja vakte të gatuara në shtëpi dhe mezi piva ujë".Sarah, e cila jeton në Townsville, Queensland, tha se zakonet e saj të dobëta të ngrënies u përkeqësuan në fillim të vitit të kaluar gjatë pandemisë.

"Fillova të pija shumë rëndë, duke ngrënë sasi jo të shëndetshme dhe ndërsa Covid goditi, zakonet e mia të këqija u bënë edhe më keq", tha ajo.

“Gjatë gjithë jetës time kam qenë gjithmonë një vajzë më e madhe. Si fëmijë kalova mjaft shumë dhe gjeta rehati dhe lumturi të përkohshme duke u kënaqur me ushqime jo të shëndetshme. "

Ajo u bë për të hiqte zakone për këqija, por pasi "shumë përpjekje për të kërkuar" tha se ishte "hequr dorë".

"Unë bëj të mendoj për përpjekjet e mia të duhura dhe të bëj humbja motivimin e duhur", tha ajo për news.com.au

"Unë jam shumë i dembel për të bërë asgjë, por nuk ka asnjë mënyrë të shpejtë ose të bëjë, dhe për mua dhe për të provuar thjesht nuk është vlera e çmimit."

Previous Next