Vendasit kanë një mungesë mjaft të rëndësishme si ajo e mesfushorit Elmas, i cili mungon për shkak të protokolleve rreth COVID-19 në zonën e Napolit. Për Maqedoninë startojnë pesë shqiptarë. As Kosova e jonë nuk qëndron më mirë. Vedat Muriqi, Milot Rashica, Hekuran Kryeziu dhe Amir Rrahmani janë mungesat kryesore për selektorin Bernard Challandes. Ky i fundit ka vendosur të startojë me Hadërgjonajn si anësor i djathtë, teksa Atdhe Nuhiu do të prijë në fazën ofanzive. Ibrahim Dresevic do ta zëvendësojë Amir Rrahmanin në qendër të mbrojtjes. 

📺 SHIKO NDESHJEN

Previous Next