Fenerbahce ka shënuar fitore të thellë në kuadër të xhiros së 9-të në Superligën e Turqisë.

Gjiganti turk ka shënuar fitore 5:1 kundër Konyaspor, për tu afruar me liderët e Alanyaspor.

SerinĂ« e golave nĂ« kĂ«tĂ« ndeshje e hapi Rodrigues, kur luhej minuta e 11’, pĂ«r 1:0. Pas vetĂ«m tre minutave, ishte Jorgensen ai qĂ« dyfishoi epĂ«rsinĂ« e Fenerbahce.

MysafirĂ«t reaguan nĂ« minutĂ«n e1 6’, kur Serdar Aziz shĂ«noi autogol pĂ«r tĂ« ngushtuar epĂ«rsinĂ«.

Nga kĂ«tu, loja i takoi nĂ« tĂ«rĂ«si skuadrĂ«s sĂ« Fenerbahce. Ozan Tufan shĂ«noi pĂ«r 3:1 nĂ« minutĂ«n e 28’.

NĂ« pjesĂ«n e dytĂ«, gjigantĂ«t shĂ«nuan edhe dy herĂ«, fillimisht me anĂ« tĂ« Luiz Gustavo, nĂ« minutĂ«n e 78’.

Vedat Muriqi ishte Ă«mbĂ«lsira e mbrĂ«mjes. Ylli kosovar realizoi golin mĂ« tĂ« bukur tĂ« ndeshjes, kur nĂ« minutĂ«n e 82’ shĂ«noi pĂ«r 5:1.

Me këtë fitore, Fenerbahce numëron 17 pikë pas 9 ndeshjeve, për pozitën e dytë. Konyaspor ka 12 pikë në vendin e tetë.

Live Futboll BST
Grup Publik · 1 530 anĂ«tarĂ«
Bashkohu në grup
👉 ANËTARËSOHUNI QË T'I SHIHNI NDESHJET 🔮 👉 Gjithçka pĂ«r Futboll: Lajme, Statistika & Ndeshjet LIVE HD. TĂ« gjitha nĂ« njĂ« vend!